آتلیه معروف کودک

بهترین آتلیه کودک

آتلیه عکاسی کودک

عکاسی نوزاد در منزل

اتلیه کودک

اتلیه بارداری

آتلیه عکس باردرای

بهترین آتلیه بارداری

عکاسی نوزاد در منزل

آدرس اتلیه بارداری شهرک غرب 

اتلیه کودک09120251325

شماره تماس بهترین آتلیه کودک021-88563341

راهنمای عکاسی از نوزاد برای گرفتن عکس‌های با کیفیت

کودک تازه به دنیا آمده لطافت و معصومیت خاصی دارد. از طرفی نیز روز به روز تغییر چهره می‌دهد. از این رو والدینی که به تازگی صاحب فرزند می‌شوند. عکاسی از نوزاد خود را در اولویت قرار می‌دهند. اما عکاسی از نوزاد کار چندان آسانی هم نیست. زیرا هیچ کنترلی بر روی اعمال خود ندارد و همین امر باعث سخت شدن کار عکاسی می‌شود.

شاید دانستن این نکته برای شما هم جالب باشد که بسیاری از عکاسان (حتی عکاسان حرفه‌ای) عکاسی از عروس و داماد را در اولویت کار خود قرار می‌دهند. زیرا عکاسی از نوزاد کار بسیاری سختی است. اما از نظر بیشتر عکاسان  حرفه‌ای روحیه‌ای که عکاسی از نوزاد به آن‌ها می‌دهد. بسیار بیشتر از عکاسی از سایر سوژه‌ها است.

در این میان نیز گروهی از عکاسان، عکاسی تخصصی از نوزاد را به عنوان شاخه شغلی مورد علاقه خودشان انتخاب کرده‌اند. اما برای موفقیت در این حوزه باید نکات مهمی مد نظر قرار گیرد. در ادامه راهنمایی‌های لازم برای عکاسی از نوزاد را برای افرادی که علاقه دارند در این زمینه تخصص پیدا کنند، گردآوری کرده‌ایم.

عکاسی از نوزاد

راهنمای کامل عکاسی از نوزاد برای علاقمندان این حوزه

هر چند این نکات در نگاه اول ممکن است بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر برسند. اما رعایت چند نکته ساده در عکاسی از نوزادان می‌تواند تاثیر به سزایی در کیفیت عکس‌ها داشته باشد. در ادامه به بررسی این نکات می‌پردازیم.

استفاده از نور طبیعی

هر چند بسیاری از عکاسان مبتدی تصور می‌کنند که نورپردازی از طریق پروژکتور کیفیت عکس‌ها را بهتر می‌کند. اما باید بدانید که هیچ چیز مثل نور طبیعی در زیبایی عکس‌ها تاثیرگذار نیست. از این رو بهتر است هنگام عکاسی از نوزاد استفاده از نور طبیعی را در اولویت کار خود قرار دهید.

البته بر حسب نیاز و مقیاس آتلیه کودک نیز می‌توانید از یک یا نهایتا دو پروژکتور نیز استفاده کنید. اما معمولا آتلیه عکاسی از نوزاد مقیاس خیلی بزرگی نیاز ندارد. معمولا یک اتاق ۳ در ۳ نیز برای این کار مناسب است.

اطمینان از امنیت آتلیه‌ی عکاسی از نوزاد

تعجب نکنید! عکاسی از نوزاد کار بسیار حساسی است. بنابراین اطمینان از امنیت آتلیه از مهمترین نکاتی است که در ابندای کار باید مد نظر قرار گیرد. اگر عکاسی از نوزاد در آتلیه شما روی میز یا تخت انجام می‌شود. از محکم بودن پایه‌های آن‌ها اطمینان حاصل کنید. همچنین از محکم بودن چراغ‌ها و وسایل اطراف نیز مطمئن باشید. مهمترین نکته هم اینکه مطمئن باشید هیچ وسیله تیز یا نوک تیزی در اطراف محل اصلی عکاسی وجود نداشته باشد. زیرا ممکن است عین کار به صورت ناخودآگاه به سوژه کوچک خود آسیب بزنید.

عکاسی از نوزاد

آماده‌سازی آتلیه عکاسی از نوزاد

به عنوان یک عکاس حرفه‌ای، قبل از اینکه از والدین و نوزاد دعوت کنید که در محل کار شما حضور یابند. باید برخی از آماده‌سازی‌های ضروری را انجام دهید. در ادامه چند نمونه از مهمترین این موارد را ذکر می‌کنیم.

  • همانگونه که می‌دانید دمای بدن نوزاد تازه متولد شده کم است. از این رو آتلیه عکاسی شما باید دمایی بین ۲۶ الی ۲۹ درجه سانتی گراد داشته باشد. این کار باعث می‌شود که بدن نوزاد در حالت تعادل باشد و بدخلقی نکند.
  • قبل از آغاز عکاسی دست‌های خود را با آب و صابون بشویید. همچنین تمام وسایل و المان‌های عکاسی را با ماده مخصوص ضدعفونی کنید. زیرا اکثر ژست‌های عکاسی از نوزاد در حالت نیمه برهنه هستند. کودک تازه متولد شده نیز بدن ضعیفی دارد. از این رو باید رعایت نکات بهداشتی را در اولویت کار خود قرار دهید. تا ناخواسته آسیبی به نوزاد نرسد.
  • هنگام عکاسی از نوزاد از انگشتر یا دستبند استفاده نکنید. زیرا قسمت‌های تیز زیور آلات شما ممکن است به پوست نوزاد آسیب برساند.
  • با توجه به اینکه نوزادان معمولا حس بویایی قوی‌ای دارند، بهتر است سعی کنید از هیچ عطر و ادکلنی برای لباس کار خود استفاده نکنید. زیرا ممکن است بوی عطر شما به سیستم تنفسی او آسیب برساند.
  • نکته قابل توجهی که در عکاسی از نوزاد باید مد نظر قرار گیرد. سیر بودن نوزاد است. زیرا نوزاد گرسنه مدام گریه می‌کند و همین باعث می‌شود که تحمل ساعت‌ها عکاسی را نداشته باشد.
  • همچنین برای راحتی نوزاد قبل از عکاسی، پوست او را با اندکی پماد نرم کننده یا روغن زیتون چرب کنید تا خشکی پوستش او را اذیت نکند.

انتخاب ژست مناسب

در حالت کلی عکاسی از نوزاد با ژست طبیعی، عکس‌های زیباتری را ایجاد می‌کند. زیرا صورت و دست‌های کوچک نوزاد به اندازه‌ی کافی زیبا است. از این رو نیازی به ژست‌های مصنوعی و ساختگی ندارد. به منظور ثبت عکس‌هایی زیباتر و شیک‌تر می‌توانید با قرار دادن نوزاد برهنه بر روی حوله و پتو کار خود را آغاز کنید. البته قبل از این کار از پدرو مادرش اجازه بگیرید. همچنین به کارگیری خلاقیت را در این مرحله فراموش نکنید. استفاده از المان عکاسی مناسب یکی از مهمترین جنبه‌های خلاقیت شما است که در عکاسی شما را یک عکاسی حرفه‌ای جلوه می‌دهد.

 عکاسی از نوزاد

فراموش نکنید که پس از اتمام عکاسی، مرحله کار با فتوشاپ نیز از جمله مهمترین مراحل است. زیرا یک ویرایش ناشیانه می‌تواند ارزش کار شما را به شدت کاهش دهد.