آتلیه معروف کودک

بهترین آتلیه کودک

آتلیه عکاسی کودک

عکاسی نوزاد در منزل

اتلیه کودک

اتلیه بارداری

آتلیه عکس باردرای

بهترین آتلیه بارداری

عکاسی نوزاد در منزل

آدرس اتلیه بارداری شهرک غرب 

اتلیه کودک09120251325

شماره تماس بهترین آتلیه کودک021-88563341

نکاتی درباره عکاسی از کودکان که باید بدانید

یکی از شاخه های جذاب و سرگرم کنندۀ کار در آتلیه، عکاسی از کودکان می باشد. عکاسی از کودکان را میتوان هنر تصویر برداری از کودکان دانست.

برای افراد علاقه مند به عکاسی، عکاسی از کودکان کاری مفرح و لذت بخش محسوب میشود. کار کردن با بچه ها همواره نیازمند صبر و حوصله فراوان است. چرا که کودکان علاقه ای به یک جا ماندن یا ژست گرفتن جلوی دوربین را ندارند. بنابراین گرفتن تصویر دلخواه از کودکان کار چندان راحتی نیست. در این مقاله تلاش میکنیم راه حل هایی را برای عکاسی از کودکان به شما ارائه دهیم. همراه ما باشید.

عکاسی کودک

اندکی دربارۀ عکاسی از کودکان

کار کردن در آتلیه کودک با فعالیت در سایر بخشهای آتلیه عکاسی اندکی تفاوت دارد. عکاسی از کودکان نیازمند آرامش و صبر است. همچنین عکاس کودک باید اطلاعات کاملی در زمینه عکاسی داشته باشد و بتواند با استفاده از خلاقیت فردی، در کنار دکوراسیون مناسب، تصاویری زیبا خلق نماید.

عکس کودک زمانی زیباتر میشود که کودک با میل خود و به طور طبیعی با عکاس همکاری کند. عکس باید روحیه و انرژی کودک را منعکس کند بنابراین وادار کردن کودک به زل زدن به دوربین، بی حرکت نشستن و لبخند زدن نمیتواند تصویری زنده و پویا را نمایان سازد. عکاسی از کودکان نیازمند صبر است. عکاس کودک باید بتواند با کودک رابطه دوستانه برقرار کند، با او آشنا شود و کاری کند که کودک در کنار او احساس آرامش داشته باشد.

تارا ویتنی عکاس مشهور کودک معتقد است که برای عکاسی از کودکان باید به دنبال عکس گرفتن از ارتباطات واقعی بود و عکس را طوری گرفت که واقعی و طبیعی باشد.

اتلیه کودک

انتخاب پس زمینه مناسب

قبل از شروع کار عکاسی بهتر است زمینه مناسب را فراهم کنید. اجازه دهید کودک در محل مورد نظر با اسباب بازی ها سرگرم شود تا احساس راحتی کند. سپس زمانی که در حال بازی کردن است از او عکس بگیرید. با استفاده از لنز مناسب میتوان تصاویر طبیعی تری را آماده نمود.

عکاسی از کودکان

چند راه حل برای طبیعی تر کردن عکسها

در زمان عکاسی از کودکان آرامش خود را حفظ کنید. به این ترتیب کودک نیز آرامش خواهد داشت. کودک را وادار به خندیدن نکنید تا خنده ساختگی ایجاد نشود. لبخند واقعی در عکس کودک زیباتر و ماندگارتر است.

از کودک در حالت طبیعی عکس بگیرید. آماده کردن کودک برای قرار گرفتن جلوی دوربین و گفتن «حالا بگو سیب» موجب میشود که کودک در تصاویر خشک و جدی به نظر برسد. عکس کودک باید معصومیت او را نمایش دهد.

کودک را آزاد بگذارید. قرار دادن کودک در یک زمینه و دستور دادن به او که "بنشین" یا "اینجا را ببین" تنها باعث ناآرامی بیشتر کودک میشود.