آتلیه معروف کودک

بهترین آتلیه کودک

آتلیه عکاسی کودک

عکاسی نوزاد در منزل

اتلیه کودک

اتلیه بارداری

آتلیه عکس باردرای

بهترین آتلیه بارداری

عکاسی نوزاد در منزل

آدرس اتلیه بارداری شهرک غرب 

اتلیه کودک09120251325

شماره تماس بهترین آتلیه کودک021-88563341

چگونه برای یک سشن پرتره ی موفق غروب آفتاب برنامه ریزی کنیم؟

در این مقاله شما نکات خوبی راجع به برنامه ریزی و اجرای یک سشن پرتره ی غروب آفتاب یاد می گیرید. یاد بگیرید چگونه عکس هایی بگیرید که شما و مخاطبانتان عاشقشان شوید.

عکاسی کودک

برای یک پرتره ی موفقیت آمیز از غروب آفتاب از قبل برنامه ریزی کنید

بسیاری از عکاسان هنگامی که شروع به عکاسی پرتره می کنند دچار سردرگمی می شوند ؛ چه عکاسی به صورت حرفه ای باشد چه تفریحی!

کجا باید عکسبرداری کنم؟ افراد چه ژستی باید داشته باشند؟از چه لنزی باید استفاده کنم؟ از چه تنظیماتی باید استفاده کنم؟ چه زمانی باید آن ها را به محل فوق العاده ای منتقل کنم؟ برای دریافت احساسات خوب در عکس چه باید بگویم؟

یک برنامه به شما اعتماد به نفس داده و مقداری از فشار لحظه ی تصمیم گیری را کاهش می دهد. البته این همیشه درست نیست ، زیرا معمولا بهترین عکس ها بدون برنامه گرفته می شوند ، اما انجام این کار برای بالابردن اعتماد به نفس و گرفتن ایده های مناسب ، خوب است. 

در اینجا برنامه ی سفت و سخت ما برای تمام عکسبرداری ها از غروب خورشید است ، چه عکس برای مراسم نامزدی باشد ، چه جشن عروسی ، چه پرتره ی خانوادگی یا عکس بارداری یا عکس از نوزاد ؛ سشن های عکاسی از غروب آفتاب همیشه به طور تقریبی 1 ساعت قبل از غروب آفتاب شروع می شوند .

هدف این برنامه دو چیز است – این برنامه نه تنها به افزایش اعتماد به نفس و اجرای دستورالعمل کمک می کند ، بلکه همچنین کمک می کند از لوکیشن عکاسی و نور غروب آفتاب بیشترین بهره را ببرید.

عکاسی نوزاد

قدم اول: برای اکتشاف محل زود به لوکیشن عکاسی برسید

برنامه ریزی کنید تا حداقل 20-30 دقیقه زودتر به محل برسید تا محل را بگردید. شما هرگز نمی دانید چه مسیرها و نقطه های شگفت انگیزی ممکن است در نزدیکی شما باشد ، پس ارزش دارد تا کمی وقت بیشتر برای گشتن در محل اختصاص دهید . همچنین خوب است که زودتر از مشتری خود به محل برسید تا هنگام رسیدن آن ها احساس آرامش داشته باشید.

قدم دوم: تعیین کردن مکان دقیق

با پرسیدن سوال های زیر از خود ،مکان دقیق عکسبرداری را تعیین کنید

برای شروع کجا می توانم سایه های خوبی پیدا کنم؟مادامی که خورشید درخشان است، سایه ها برای شروع کار نقاط عالی ای هستند .

مرتفع ترین نقطه در این محل کجاست؟ اگر شما در منطقه ای پر از تپه هستید ، به این معنی است که جایی هستید که می توانید لحظات آخر غروب را نیز عکاسی کرده و طلایی ترین نورها را در عکس داشته باشید.

تاثیرگذارترین نقطه برای عکسبرداری از غروب آفتاب کجاست؟ این مرحله ی پایانی است و باید در برنامه شما در مرحله ی آخر باشد. 

با پاسخ این سوالات شما می توانید یک ترتیب منظم را برنامه ریزی کنید به این معنی که شما همیشه یک دستورالعمل برای عمل به آن دارید و قادر خواهید بود مشتری خود را با اعتماد به نفس در محل رهبری کنید.

عکاسی بارداری

قدم سوم: برای بهترین نور عکس بگیرید

برای گرفتن بهترین نور از غروب خورشید ، می توانید از الگویی به ترتیب زیر در هر عکس استفاده کنید :

1.عکس های سایه دار
2.عکس های با نور فیلتر شده
3.عکس های سیلووته
4.عکس های غروب
5.عکس های زمان گرگ و میش

بگذارید برنامه تان را با فرض اینکه غروب آفتاب ساعت 6 است ، تمرین کنیم:

4:40 pm : به محل عکاسی برسید ، منطقه را گشته و ارزیابی کنید

5:00 pm: مشتری شما از راه می رسد و اطلاعات کمی درباره ی زمان خوشی که تجربه خواهند کرد دارد !

5:10 pm - عکسبرداری سایه

مستقیماً به عکسبرداری در نقاط سایه دار خوبی که از قبل پیدا کرده اید بپردازید. ما دوست داریم عکس های رسمی همانند این عکس ها بیشتر بگیریم . معمولاً مشتری ها این نوع عکس ها را دوست دارند اما نمی خواهند آن ها روی دیوار به اندازه ی بزرگ باشند. نورهای تاثیرگذارتر را برای عکس های منظره نگه دارید.

عکاسی کودک در فضای باز

اتلیه تخصصی

5:25 pm - عکسبرداری با نور فیلتر شده

می توانید خورشید را در هر جای عکس که می خواهید قرار دهید، اما نور را از طریق درختان فیلتر کنید .عکس هایی همانند عکس های زیر:

اتلیه بارداری

عکاسی سویل

5:40 pm - عکسبرداری سیلووته

معمولاً ۱۰-۲۰ دقیقه قبل از غروب بهترین زمان برای گرفتن این نوع عکس ها است .این نوع عکاسی نیازمند عکسبرداری از زاویه ای بسیار کم است. اگر سریع عمل نکنید، شما قادر نخواهید بود ارتفاع خورشید را با پای مشتری تطبیق دهید. 

اتلیه تخصصی بارداری

عکاسی کودک در منزل

عکس بارداری

5:50 pm - عکسبرداری از غروب

در این زمان نور ،طلایی خواهد بود- بنابراین شما در نقطه ی پایانی خواهید بود. هر آنچه در توان دارید انجام دهید تا این نورهای طلایی در عکس لطیف و زیبا باشند. حتی می توانید مشتری را در فضای باز قرار دهید اگر بدانید نور خیره کننده ی خورشید را چگونه کنترل کنید. در این زمان سعی کنید عکس های متنوعی بگیرید: یک منظره – کمر به بالا– کلوز آپ . به این صورت می توانید یک مجموعه ی هنری دیواری درست کنید که همه ی آن ها رنگ غروب یکسانی دارند.

عکاسی از کودک

عکس نوزاد

عکاسی کودک - عکاسی نوزاد

6:00 pm - عکسبرداری زمان گرگ و میش

خورشید غروب کرده است ،اما شما هنوز ۱۵ دقیقه ی عالی دراختیار دارید، تا عکس هایی زیبا از زمان هوای گرگ و میش بگیرید. به این دلیل که خورشید دیگر نور زننده ای منتشر نمی کند می توانید از تمام زوایای مکان برای عکسبرداری استفاده کنید. حالا از مناطقی که قبلا خیلی روشن بودند ، می توانید عکس هایی با نور لطیف گرگ و میش بگیرید.

اتلیه تخصصی کودک - عکاسی نوزاد

عکاسی سیول - عکاسی معروف سویل

اتلیه معروف سویل

6:10 pm - کار انجام شد!

این برنامه طراحی شده تا به شما ساختارهایی دهد که اگر فاقد اعتماد به نفس و دستورالعمل برای جلسه ی عکسبرداری پرتره ی غروب هستید ،از آن ها استفاده کنید . این به شما کمک می کند بهترین را از نور خورشید بگیرید و به طرز تاثیرگذاری زمان خود را هنگام عکاسی مدیریت کنید. البته که عکاس بودن خلاقیت می خواهد پس اگر اعتماد به نفس بیشتری دارید، قانون شکنی کنید.

عکاسی سویل- اتلیه تخصصی کودک

توسط : Alana Orth