آتلیه معروف کودک

بهترین آتلیه کودک

آتلیه عکاسی کودک

عکاسی نوزاد در منزل

اتلیه کودک

اتلیه بارداری

آتلیه عکس باردرای

بهترین آتلیه بارداری

عکاسی نوزاد در منزل

آدرس اتلیه بارداری شهرک غرب 

اتلیه کودک09120251325

شماره تماس بهترین آتلیه کودک021-88563341

نکات عکاسی نوزاد برای مبتدی ها

1. عکاسی نوزاد می تواند هیجان انگیز باشد بنابراین قبل از انتخاب دوربین لیستی از عکس هایی که می خواهید بگیرید را ایجاد کنید. ابتدا این "عکس های مطمئن" را بگیرید و هنگامی که این گلچین را آماده کردید، شروع به کار با زوایا و ایده های جدید و خلاقانه کنید.

2. بهترین لنز برای استفاده درهنگام عکسبرداری هر گونه پرتره ای در آتلیه نوزاد یک لنز سریع درجه یک mm50/85 می باشد. کار کردن با دیافراگم های گسترده (عدد f کوچک) به شما اجازه ی کار در محیط های تاریک تر را خواهد داد و عکس هایی ثابت با فوکوس بر روی سوژه و تار کردن پشت صحنه برای از بین بردن حواس پرتی خواهد گرفت.

3. اگر کار کردن با حالت دستی را دوست ندارید سپس دوربین را روی حالت اولویت دیافراگم تنظیم کرده و روی یک دیافراگم گسترده f4 یا f5.6 قرار بدهید. روی چهره سوژه خود تمرکز کرده و یک قسمت از پشت صحنه را در فریم قرار دهید.اینجا جایی است که یک پس زمینه جالب و رنگارنگ می تواند صحنه را پویا تر کند. متناوبا موقعیت خود را عوض کرده و در پایین بدن کودک بنشینید و روی پاهای او فوکوس کنید –و بقیه فریم را به صورت خلاقانه تار کنید.

4. یک لنز زوم برای تنوع دادن به ترکیب عکس نوزاد خود اضافه کنید.تهیه عکس هایی جذاب نزدیک به طور مثال از پاها،دست ها،بینی،یا گوش ها و سپس پرتره های کلی یا آن هایی که طول واقعی نوزاد را به تصویر می کشند‌.

5. همانند هر عکس پرتره شما خواهید خواست که از نور استفاده کنید اما به هر قیمتی از استفاده از فلش خودداری کنید-نه تنها باعث بهم زدن فضای آرامی که شما ایجاد کرده اید می شود بلکه می تواند ساخت و اساس تصویر را از بین ببرد. تخت خواب یا نوزاد را نزدیک پنجره را کنار پنجره قرار دهید. با استفاده از ملافه سفید یا یک پرده برای کم کردن نور به ویژه اگر آن روز روشن و آفتابی باشد، استفاده کنید. به یاد داشته باشید که به چهره نور دهی کنید.

6. صحنه را از موارد منحرف کننده از قبیل پوشک ها یا بطری ها و پتوهای نرم نامربوط پاکسازی کرده تا بافت ها و رنگ های مهیج ایجاد کنید. درنظر داشته باشید که برای تاکید بر سایز کوچک نوزاد در هنگام عکاسی نوزاد استفاده از یک اسباب بازی محبوب یا خرسی کوچک را لحاظ کنید.

7. تصاویر سیاه و سفید می توانند عواطف و احساسات بیشتری نسبت به همتایان رنگارنگ خود به همراه داشته باشند. پس در هنگام عکسبرداری و یا ویرایش عکس نوزاد آن را امتحان کنید. بعضی از دوربین ها این را به عنوان یک گزینه در منو ارائه می دهند اما شما خودتان را محدود به آن نکنید ،یک راه دیگر این است که با رنگ ها عکسبرداری کنید و سپس آن را در یک برنامه ویرایش عکس به سیاه و سفید تغییر دهید.مثل ما در آتلیه نوزاد ، از گزینه curves در فتوشاپ یا Presets در Lightroom برای کنترل کنتراست و روشنایی سایه ها و بخش های متوسط و هایلایت ها استفاده کنید.

عکاسی نوزاد

Image by mootje_ mootje

8. همانطور که نوزادان با چنین سرعت زیادی رشد می کنند، بسیاری از والدین می خواهند که عکس نوزاد خود را در فواصل زمانی مختلف به تصویر بکشند تا تغییرات را ترسیم کنند. کلکسیونی از این عکس ها چاپ شده در یک آلبوم عکس می تواند هدیه ای فوق العاده برای عضوی از خانواده باشد.

9. برای تاکید بر ریزه اندامی نوزاد سعی کنید عکس هایی از او با والدینش بگیرید. به طور مثال دست کودک بر روی دستان مادر و پدر و یا پاهای نوزاد در میان پاهای پدر.اگر درحال عکاسی در محیط های کم نور هستید از یک دیافراگم گسترده استفاده کرده ودرجه iso را بالا ببرید.

10. بهترین زمان برای عکاسی نوزاد مسلما پس از یک تغذیه خوب و زمانی خواهد بود که او در حال آماده شدن برای یک چرت است. سر و صدای شاتر نباید آنان را آشفته کند. و همچنین این بدان معنی است که شما می توانید دستان کوچک و پاهای ظریف آن ها را بدون مقاومت و جنبش،حرکت دهید.

توسط:  (Natalie Denton (nee Johnson