آتلیه معروف کودک

بهترین آتلیه کودک

آتلیه عکاسی کودک

عکاسی نوزاد در منزل

اتلیه کودک

اتلیه بارداری

آتلیه عکس باردرای

بهترین آتلیه بارداری

عکاسی نوزاد در منزل

آدرس اتلیه بارداری شهرک غرب 

اتلیه کودک09120251325

شماره تماس بهترین آتلیه کودک021-88563341

راهنمای عکاسی نوزاد: آماده سازی ، ژست گرفتن و پردازش پس از عکاسی

عکاسی نوزاد از نظر من یکی از ارزشمندترین و البته سخت ترین شاخه هایی است که یک عکاس می تواند به آن وارد شود. من عکس نوزاد های بی شماری ازمراسم عروسی پر تب و تاب گرفته ام که پس از آن از نظر جسمانی بسیار خسته شده ام، و هم چنین تجربه ی سشن هایی نیز در زمینه عکاسی سبک زندگی داشته ام که به خوبی پیش نرفته اند، ولی هیچ چیز به فرآیند عکاسی از نوزادان نمی رسد.

در طی سال ها من از تعامل با والدین کودکان درباره ی نحوه ی ژست گیری نوزاد به صورت ایمن و مطمئن و همچنین از فلسفه و سبک خودم وقتی کار به مرحله ی ویرایش می رسد، نکاتی یاد گرفته ام. می خواهم تمام این نکات را به شما ارائه بدهم تا کار عکاسی نوزاد را سریع پیش برده و همچنین شما را به مرحله بعد ببرند. 

عکاسی نوزاد

قبل از اینکه مستقیما سراغ مطلب اصلی بروم می خواهم اطلاعاتی درباره پس زمینه و فنون کاری ام به شما بدهم بنابراین شما می توانید کار خودتان را بر اساس کار من ارزیابی کنید.کارتان را با نکات من تطبیق دهید تا به یک عکاسی مناسب برسید. 

روشنایی و سرعت عکاسی نوزاد

اول اینکه من عکاسی هستم که با نور طبیعی کار می کند. من ازیک سیستم روشنایی مداوم در تاریک ترین روزها در استودیوی خودم استفاده می کنم، اما در ٩٩ درصد موارد تنها منبع نور من برای عکس ها خورشیدِ در آسمان است. میان صحبت درباره ی استودیو، من جلساتی را که در آن ها عکس نوزاد میگیرم را به صورت انحصاری در فضای آتلیه نوزاد درون خانه ام برگزار می کنم. من یکی از اتاق خواب ها را به فضای عکاسی تبدیل کرده ام. برای عکسبرداری از نوزاد، شما به یک استودیویی بزرگ احتیاج نخواهید داشت. اتاق 3*3 متر من با دو پنجره که نوری طبیعی و کافی به محیط می دهد به من این فرصت را داده که کارهای لازم برای عکاسی را در آن انجام دهم. 

آتلیه نوزاد

ایمنی

ایمنی یکی از اصول بی قید و شرط و اولویت شماره یک من برای عکاسی از نوزادان است که درباره آن بعدا در مقاله بیشتر صحبت خواهم کرد. این که تعداد زیادی از عکاسان حرفه ای و همچنین افراد تازه کار مانند یکدیگر به این نکته توجه نمی کنند من را می ترساند. به نظر من اگر شما ایمنی را به عنوان اولویت بدون قید و شرط در نظر نگیرید دیگر هیچ بازار کاری در عرصه عکاسی نوزاد نخواهید داشت. الان که این نکات را گفتم احساس بهتری دارم. 

آماده سازی

فرقی نمی کند که شما عکاسی باشید که نوزادان و والدین آنها را دعوت می کند یا خودتان والدینی هستید که تلاش می کنید عکس نوزاد های زیبایی از فرزندتان بگیرید، مراحل آماده سازی کاملا یکسان هستند.

در اینجا تعدادی نکته خواهم گفت که باید وقتی که خود را برای سشن عکاسی از نوزاد آماده می کنید به خاطر بسپارید:

• مکان را گرم کرده و درهای استودیو را ببندید و از یک هیتر در گوشه ای از اتاق برای گرم کردن آن استفاده کنید. اتاق را تا دمای (٢۶-٢٩) درجه سانتی گراد گرم کنید. این دما بهترین دما برای راحت و شاد نگه داشتن نوزادان است به خصوص اگر قنداق نشده باشند. به مشتریان خود درباره ی گرما اطلاع دهید تا لباس های نازکی با خود به همراه داشته باشند. 

• دستان خود را شسته و احتیاط را رعایت کنید تا میکروبی به اطراف پراکنده نشود. به خصوص برای کودکانی که تازه متولد شده اند و دستگاه ایمنی ضعیفی دارند.

• از جواهرات استفاده نکنید. من همیشه حلقه، دستبند، گوشواره و گردنبند خود را در می آورم.احتمال اینکه جواهرات شما ناگهانی دربیایند کم است اما صفر نیست. جواهرات به کار نبرید تا کودک در امنیت بیشتری باشد. 

• از عطر های قوی استفاده نکنید. درحالیکه احساس شنوایی و بینایی نوزادان خیلی تیز نیست اما احساس بویایی نوزادان بسیار حساس است. از اسپری ها و لوسیون ها و رایحه های قوی یا ژل های ضد عفونی کننده دست استفاده نکنید. این مواد باعث می شوند که کودک به سرعت کسل شود. 

• سعی کنید صدای White Noise  در آن فضا ایجاد کنید. وجود این صداها باعث مخفی ماندن صدای شاتر دوربین می شود که در غیر این صورت ممکن است نوزاد بیدار شود.هیتر نه تنها گرما را فراهم می کند بلکه مقدار زیادی White Noise هم تولید می کند. ممکن است بخواهید که یک برنامه را روی گوشی خود نصب کنید (دقیقا کاری که ما در آتلیه کودک انجام میدهیم) اگر هیتر خیلی دور یا خیلی آرام و کم صدا است . 

• پایه ها، پرده ی پشت صحنه،یا هر وسیله دیگری که لازم است را قبل از گرفتن عکس آماده کنید.  هرچقدر برای تنظیم یک عکس کمتر کودک را جا به جا کنید ، بهتر است. 

عکس نوزاد

جنبه ی دیگری ازآماده سازی راجع به کار کردن با مشتری ها است، که درمورش زیاد صحبت نشده، آماده سازی والدینی است که نوزاد دارند. به عنوان یک عکاس، والدین زیادی را دیده ام که با غرور درباره به دنیا آوردن یک نوزاد صحبت می کنند اما در حالیکه به طور کامل خسته شده اند.من به مشتریانم پیشنهاد یک قهوه را می دهم تا بدانند که استودیوی من یک مکان راحت است و به من اعتماد کنند چون من می دانم انها برای چه کاری آمده اند. 

شما با دونوع والدین هنگام عکاسی از نوزادان مواجه خواهید شد. والدینی که تردید دارند و والدینی که مطیع و تسلیم هستند. والدین شناور(آنهایی که تردید دارند) ممکن است با کوچکترین نشانه ای از ناله و زاری نوزاد سریع به دنبال گرفتن نوزاد باشند(که البته یک غریزه طبیعی انسانی است) و این می تواند از توانایی گرفتن عکس نوزاد های جذاب بکاهد.  والدین مطیع دقیقا کسانی هستند که بر عکس والدین شناورند و این والدین معمولا دارای چندین فرزند بوده و در رابطه با تمام فرآیند سخت گیر نبوده و مطمئن هستند.

بهترین راه برای تعامل با تمام والدین این است که مطمئن شوید که آنها را به طور کامل قبل از شروع عکاسی آگاه ساخته اید.به آنها درباره اینکه امنیت کودک اولویت اول شماست قوت قلب دهید.با والدین به فضای عکاسی رفته و آنها را مطمئن کنید که با آنها به طور کاملا بی پرده در مورد احتیاجات نوزاد حین عکسبرداری گفتگو خواهید کرد.این به شما کمک می کند که از نگرانی های والدین بکاهید. 

ژست گیری

من ژست های طبیعی نوزادان را دوست دارم و تلاش می کنم تا در عکس هایم آنها را آنطور که در واقعیت و به طور طبیعی هستند به تصویر بکشم. تعداد زیادی راهنما درباره ی نحوه ی ژست گیری نوزادان در اینترنت وجود دارد بنابراین من توضیحی نمی دهم.اگر چه که من موارد پایه ای و همچنین یکسری جنبه های فنی را به شما می گویم. اگر شما هیچ ایده ای درباره ژست دادن به کودک ندارید با راهنماهای موجود در اینترنت شروع کنید ،قبل از اینکه حتی عکاسی نوزاد واقعی را شروع کنید!

همانطور که من بارها گفته ام ،ابتدا جنبه های احتیاط را رعایت کنید! ژست های طبیعی ایمن نیز هستند به خاطر اینکه احتمال کمی وجود دارد زمانی که نوزاد در حالت طبیعی خودش ژست گرفته به طور ناگهانی تکان بخورد یا حرکت کند. من از برخی اجزای ریز بدن کودک عکس نوزاد ماکرو می گیرم مثلا از دماغ کوچک بامزه اش ، پاهای کوچک اش، انگشتان پا و لب های کوچکش. اینکه کودک برهنه باشد یا اینکه قنداق پیچ شده باشد تصمیمی است که طی صحبت با والدین گرفته می شود و آنها می گویند که چگونه عکسی می خواهند. 

عکاسی از نوزاد

شما سرانجام قراراست با یک نوزاد که سر و صدا می کند برخورد کنید. این غیر ممکن است که شما با نوزادی مواجه شوید که هیچ مشکلی برای شما پیش نیاورد، حتی در یک آتلیه نوزاد .  شما می توانید نوزاد را از پیش آماده کنید تا شانس داشتن ژست های موفق را بالا ببرید. من همیشه از والدین می خواهم که غذای کودک را قبل از شروع عکاسی بدهند. البته این اصلی ترین مشکل نوزادان نیست .من از طرف مشتریانم به نجوا کننده با کودکان معروف شده ام ،بخاطر اینکه برای مثال من می توانم با استفاده از اشاره هایی که کودک انجام می دهد بفهمم کودک منظورش چیست ،چه می گوید.

یک نوزاد گرسنه گریه می کند وداد می زند و دهانش را مانند ماهی باز می کند واین علامت یعنی اینکه او دنبال یک منبع غذا می گردد. نشانه دیگری از داد و بیداد کردن کودک می تواند از سرما نشات بگیرد.اگر سرخی روی گونه ها را دیدید می توانید متوجه شوید که نوزاد سردش است. کودک ممکن است حالتی داشته باشد که تشخیص دادنش سخت باشد اما عموما این حالت ها بعد از تاخیر در تغذیه کودک ایجاد می شوند. گاهی اوقات کشف چیزی که کودک را کسل کرده غیر ممکن به نظر می رسد. شما می توانید کودک را با کشیدن چیزهای نرم روی پیشانی یا پشتشان آرام کنید و یا اینکه خیلی آرام به پشت آنها ضربه بزنید. کودکان در اینگونه نیاز ها با یکدیگر تفاوت دارند بنابراین نیاز به امتحان کردن و در واقع آزمون و خطا دارید. 

عکاسی نوزاد - آتلیه نوزاد

قسمت پنجم: در عکس اول سر کودک برای ایمنی او نگه داشته شده است.عکس دوم سر کودک از قسمت پایین برای ایمنی نگه داشته شده و عکس سوم ترکیب مورد ١ و ٢ است. 

 

درحالیکه من ژست طبیعی نوزادان را ترجیح می دهم،اما چند عکس نوزاد ریسکی هم برای تنوع می گیرم. نکاتی که درباره اینطور عکس ها اشاره کردم این است بسیار خطرناک هستند اما با استفاده ویرایش های ترکیبی در فتوشاپ می توانید یک عکس ترکیبی درست کرده و یک حقه ی هنرمندانه بزنید.  نمونه ی بارز این گونه تصاویر، عکس هایی هستند که کودک روی یک شی قرار گرفته است.بنابراین به هر طریق شما باید عکس ها را فقط در یک حرکت بگیرید و چند عکس گرفته و ترکیب کنید. در گوگل عکس های ترکیبی نوزادان راجستجو کنید تا پله پله با استفاده از دستورالعمل ها بتوانید با وجود مشکلات به کار خود ادامه دهید. 

پردازش پس از عکاسی نوزاد

به عنوان یک عکاس نوزاد که با نور طبیعی محیط کار می کند هیچ وقت نور عکس ها را در فتوشاپ در آتلیه نوزاد ، دستکاری نمی کنم. اما کار اصلی ای که در فتوشاپ انجام می دهم صاف و هموار کردن پوست و قرار دادن تصویر در نور بیش از حد است .استفاده از گزینه بالابردن نور صفحه به هموار کردن پوست کودک کمک کرده و هر گونه مشکلات ناشی از رنگها در تصویر را از بین می برد و همچنین عکسبرداری در حالت RAWنیزهمین اثرات را خواهد داشت. 

آتلیه نوزاد - عکاسی نوزاد

در اینجا نکته ای وجود دارد اینکه برای اینکه بتوانید عکس های زیبایی تهیه کنید نیاز ندارید که یک استودیوی بسیار بزرگ داشته باشید. تغییرات جزئی ویرایش و آمیختگی می تواند عکس های جذابی بسازند.در اینترنت درباره ی جزئیات مثلا پرده پس زمینه و همچنین کف جستجو کنید. 

عکاسی سویل

در پایان شما باید تصمیم بگیرید که روش شما چیست و دوست دارید که عکس هایتان شبیه به چه چیزی باشد. روش من این است که نواقص پوست نوزادان را ویرایش کنم و ویژگی های بارز آن ها را در ماکروشات قرار دهم.مانند خال های مادرزادی یا جوش های نوزاد و ... .اما کسانی هستند که عکس هارا همانطور که هست تحویل می دهند با تغییرات بسیار جزئی.این کاملا به شما بستگی دارد.اگر کسی شما را استخدام کرده بخاطر این است که آن فرد عکس های شما و همچنین شیوه ویرایش عکس هایتان را دوست داشته باشد به همین روش ادامه دهید یا یک روش جدید ابداع کنید.

توسط:  Elizabeth Moore