آتلیه معروف کودک

بهترین آتلیه کودک

آتلیه عکاسی کودک

عکاسی نوزاد در منزل

اتلیه کودک

اتلیه بارداری

آتلیه عکس باردرای

بهترین آتلیه بارداری

عکاسی نوزاد در منزل

آدرس اتلیه بارداری شهرک غرب 

اتلیه کودک09120251325

شماره تماس بهترین آتلیه کودک021-88563341

چگونه می توان ترتیب برنامه ای ساده و ارزان برای عکاسی نوزادی انجام داد؟

وقتی اولین بار مشتری پیدا کردم، به عنوان یک عکاس نوزاد جدید فکر کردم نوزادان سوژه های مورد علاقه من خواهند بود. آنها به نظر بسیار آسان می رسیدند، به خواب می رفتند و آماده بودند که هر ژستی را که در نظر دارم به خود بگیرند. پنج سال از آن روز می گذرد و با وجود خرج کردن صدها دلار، آنها هنوز هم مورد علاقه من هستند، اما من پول بسیار زیادی خرج کرده ام و همچنین عرق و اشک بسیاری در راه فهمیدن چگونگی انجام درست این کار ریخته ام. اگر شما تازه شروع به کار کرده اید چه با مشتریان جدید و چه کودک خود، این مقاله برای شما است، قبل از اینکه مقدار زیادی از پول خود را دور بریزید.

چگونه عکاسی نوزادان را شروع کنیم؟

عکاسی نوزاد

تجهیزات آن را ساده نگه دارید

من متوجه شده بودم که برای گرفتن پرتره های دوست داشتنی از نوزادان، به تعداد زیادی کلاه، پاپیون، پتو ، سبد و از هرکدام به صورت جداگانه به رنگ های مناسبی برای پسران و دختران احتیاج دارم. من همچنین حروف الفبای چوبی خریدم تا نشانه اولین حرف از اسم بچه باشد. خانه من خیلی بهم ریخته شده بود و با وجود ابزار زیاد عکاسی قادر نبودیم از مهمانانمان در اتاق مهمان پذیرایی کنیم، علاوه بر آن، کار من هنوز تمام نشده بود.

من یک کف چوبی جعلی داشتم که از کاغذ ساخته شده بود، بنابراین  یک قفسه کشویی یافتم که به اندازه کافی بزرگ بود تا کف جعلی را روی فرش نگه دارد. همچنین بخاری و پرده عکاسی زیادی داشتم که فضا را اشغال کرده بودند. هر بار که مقاله ای را در مورد یک عکاس می خواندم و می دیدم از چه وسیله ای برای گرفتن یک عکس نوزاد خاص استفاده کرده، آن ابزار را برای خودم تهیه می کردم.اگر در مقاله ای اشاره شده بود كه عکاس از پتو های لوله شده برای گذاشتن زیر سر نوزاد استفاده کرده بلافاصله به سایت آمازون سر می زدم تا از آن ابزار برای خودم نیز تهیه کنم. ولی قرار بود من چه زمانی راضی شوم؟ می خواستم پولم را صرف لنزها و کلاس های عکاسی کنم ولی همچنین مطمئن بودم که با خرید یک پایه دیگر پرتره شگفت انگیزی از کودک تهیه خواهم کرد. اینطور بود که همه پول من خرج شد.

سال گذشته من یک مقاله عکاسی با عنوان "کمتر، بیشتر است!"  خواندم که چشمانم را به حقیقت باز کرد.آن مقاله به من فهماند که این کودک است که هنر است، نه ابزار. یک کودک با یک پس زمینه ساده، تنها با ساده ترین لوازم جانبی خیره کننده خواهد بود، و این فقط به خاطر خود کودک است. به همین دلیل است که من اینجا هستم که به شما بگویم در پول خود صرفه جویی کنید، به خصوص اگر تازه شروع به کار کرده اید. شما می توانید عکس های فوق العاده ای از نوزادان تنها با اصول اولیه به دست آورید، و این بسیار ساده تر است از تلاش برای قرار دادن او در سبد در حالی که تلاش می کنید بیدار نشود! 

آتلیه نوزاد

ترتیب برنامه

 اول از همه، شما نیاز به چیزی برای قرار دادن کودک خواهید داشت. اگر درحال ژست دادن به کودک هستید ( برخلاف عکاسی سبک زندگی که نیاز به هیچ ژستی ندارد)، شما نیاز به چیزی دارید که کمی نرم و قابل انعطاف باشد. بسیاری از عکاسان حرفه ای بین بگ های گران قیمت می خرند اما شما نیازی به آن ندارید. من در واقع از چهارپایه ای چرم که در خانه وجود دارد استفاده میکنم و وقتی که به خانه مشتری ها می روم، آن را همراهم می برم.

البته، هفته گذشته من فراموش کردم که آن را در وسیله نقلیه ام بگذارم، و وقتی به خانه رسیدم  متوجه شدم که آن را جا گذاشته ام. آنها هیچ چهار پایه ای در خانه خودشان نداشتند، بنابراین من دو کوسن را از روی کاناپه برداشته و روی یکدیگر قرار دادم. همیشه چندین لایه پتو را روی هم قرار می دهم و بین آن ها یک ملافه ضدآبی که متعلق به فرزندان خودم بوده می گذارم. لایه های مختلف پتو محیط را نرم و قابل انعطاف می کنند و لایه بالایی پس زمینه ای است که برای عکس برداری از نوزادان استفاده می کنم، بنابراین فقط کافی است تا لایه ها را یکی یکی بردارم تا پس زمینه های مختلف ایجاد کنم ( عکس زیر را ببینید). 

عکس نوزاد

درمورد چهارپایه من فقط روی سیاه، سفید و کرم عکس می گیرم. گرچه دیگر از پتوهای رنگی استفاده نمی کنم، ولی شما هنوز هم می توانید از آنها استفاده کنید، اما لازم نیست پولی صرف خریدن آنها کنید، از پتوهایی که قبلا دارید استفاده کنید. من به شدت رنگ های طبیعی را توصیه می کنم به دلیل اینکه رنگ هایی چون قرمز کم رنگ، صورتی و سبز می توانند با پوست کودک تضاد ایجاد کند. 


قرار دادن نوزاد

توده پتو ها به کودک کمک خواهند کرد تا کمی به پایین تر فرو برود، البته اگر شما بخواهید. همچنین تعدادی دستمال سفید از Costco خریدم تا بین لایه های پتو قرار دهم تا بچه حالت دلخواهم را بگیرد. یک boppy (بالش تغذیه) زیر پتو ممکن است راه خوبی برای گرفتن حالت های مورد نظر شما باشد و اگر نمی توانید از بالش تغذیه استفاده کنید، گزینه دیگر استفاده از یک بالش گردن است که شما از آن به طور مثال در هواپیما استفاده می کنید. من درواقع آن را به بالش تغذیه ترجیح می دهم زیرا کوچک و کاملا اندازه بدن کودک است، به خصوص وقتی که کودک روی بالش به شکم خوابیده است. 

عکاسی از نوزاد

پس زمینه

من پس زمینه های پیوسته را دوست دارم، بنابراین از همان پس زمینه ای که زیر کودک قرار دارد استفاده می کنم و آن را امتداد می دهم تا پس زمینه پشت کودک ایجاد شود. همچنین یک پایه دارم که از آن به منظور نگه داشتن پس زمینه استفاده می کنم (شما می توانید خودتان یکی درست کنید.). اما شما به یکی از آنها نیاز نخواهید داشت. می توانید با سنجاق کردن پتو به هرچیزی که بالای سر نوزاد است این کار را انجام دهید. من از فریم های تخت، پشت صندلی، ستون ها، میز ها و غیره استفاده کرده ام. فقط باید به اطراف نگاه کنید تا ببینید چه چیزی به کار شما می آید. وقتی که من در خانه مشتریانم هستم، از همه وسایل اطرافم استفاده می کنم و همیشه آنها را سر جای اولشان می گذارم و کسی نیز با این قضیه مشکلی ندارد. 

عکاسی نوزاد-آتلیه نوزاد

سبک زندگی یا همان عکاسی بدون ژست

من قبلا هم عکاسی سبک زندگی را ذکر کرده ام.این سبکی است که روز به روز محبوب تر می شود. اساسا، این سبک بدین معنا است که اغلب عکس ها بدون ژست گیری از خانواده گرفته شوند. البته که شما صحنه را تنظیم خواهید کرد. ممکن است بخواهید برخی از مبلمان را در اطراف حرکت دهید، یک پتو روی زمین بدهید و به اعضای خانواده بگویید که کجا بنشینند یا بایستند. اما باید به آنها نیز اجازه بدهید که کار خود را انجام بدهند، زیرا این عکس ها طبیعی، واقعی و دوست داشتنی هستند. اما من فکر می کنم زمانی که ما از عکاسی نوزادان صحبت می کنیم، سبک زندگی به تنهایی کافی نیست. البته که این سبک ساده تر است و تقریبا هیچ ابزار اضافی ای نیاز ندارد، اما اکثر مردم حداقل دو یا سه عکس ژست گرفته از کودک به تنهایی می خواهند. 

آتلیه نوزاد- عکاسی نوزاد

تجهیزات جانبی

حال برای لوازم جانبی هم مجبور نخواهید بود که پول زیادی خرج کنید، به من اعتماد کنید. پس زمینه مورد علاقه من یک پارچه ی بافت است که وقتی روی پتو ها پهن شده، چروک نمی شود. من آن را از یک فروشگاه صنایع دستی خریدم. همچنین یک تکه اضافی کوچکتر از همان پارچه را برای پوشاندن نوزاد خریدم که در آتلیه نوزاد هم از آن استفاده می کنم. اما اگر نمی خواهید در کل چیزی بخرید، نگاهی به اطراف بیاندازید - احتمالا شما چیزی مانند روسری، شال یا پتوی کودک دارید که می توانید از آن استفاده کنید. من طرفدار پاپیون های بزرگ نیستم، اما گره های پشتی را دوست دارم. شما می توانید یک یا دو تا از آن ها را خریداری کرده یا خودتان با ریسمان و مهره های زیبا آنها را درست کنید.

عکاسی سویل

هنگامی که شما شروع به نگاه کردن به آنچه که در اطراف خود دارید می کنید، شرط می بندم گزینه های مختلفی برای ژست و پس زمینه پیدا می کنید. اگر می خواهید تنوع به خرج دهید، می توانید برخی روسری ها، سر بندها و یا قطعات کوچک پارچه ای را از فروشگاه تهیه کنید که به مقدار زیادی پول هم احتیاج ندارد اما تنوع مورد نیاز در عکس هایتان را به ارمغان می آورد.

موفق باشید، و به یاد داشته باشید این کودک است که شما دنبالش هستید نه ابزار. آن مژه های بلند، انگشتان کوچک و لب های بیرون زده را فراموش نکنید.

آتلیه نوزاد - عکس نوزاد

توسط: Kim Kelley