آتلیه معروف کودک

بهترین آتلیه کودک

آتلیه عکاسی کودک

عکاسی نوزاد در منزل

اتلیه کودک

اتلیه بارداری

آتلیه عکس باردرای

بهترین آتلیه بارداری

عکاسی نوزاد در منزل

آدرس اتلیه بارداری شهرک غرب 

اتلیه کودک09120251325

شماره تماس بهترین آتلیه کودک021-88563341

نکاتی برای پرتره نوزاد فوق العاده در فضای بسته و با استفاده از نور طبیعی

حتما لازم نیست که شما استودیو عکاسی اختصاصی متحیر کننده ای داشته باشید تا بتوانید عکس هایی فوق العاده در فضای بسته بگیرید. در اغلب خانه ها حداقل یک یا دو مکان وجود دارد که به خوبی عمل می کنند. شما لازم نیست که حتما تجهیزات اضافی بسیاری داشته باشید ، در واقع ، این نکات به شما در گرفتن عکس هایی در فضای بسته و فقط به وسیله دوربینتان و نور طبیعی پنجره (یا حتی اندکی نور تابان شدید) کمک می کند.

در جستجوی بهترین نور باشید

در خانه ای که قرار است عکاسی نوزاد کنید چرخی بزنید تا بهترین نور را پیدا کنید. من چندین بار سشن های نوزادی را در آشپزخانه انجام داده ام زیرا در آن جا نور به بهترین حالت وجود داشته است. اغلب اوقات نور آفتاب در اتاق خواب ها نیز به خوبی وجود دارد. آن اتاق ممکن است زیباترین وسایل را نداشته باشد اما اشکالی ندارد. نور برای من مهم ترین چیز است و بقیه چیزها در اولویت دوم قرار دارند.

آشفتگی را از بین ببرید یا ساده سازی کنید

هنگامی که نور خوبی پیدا کردید ، هرکاری که می توانید انجام دهید تا شلوغی و آشفتگی را در محیطی که قرار است درآنجا عکاسی کنید از بین ببرید. اگر امکان دارد وسایل منحرف کننده را از بین ببرید؛ این بسیار آسان تر است که که قبل از عکاسی آن ها را جابه جا کنید تا اینکه سعی کنید بعدا در مرحله پردازش پس از عکاسی آن  ها را از بین ببرید.اگر نمی توانید از شلوغی و آشفتگی دوری کنید، سعی کنید به سوژه نزدیک تر شوید.

عکاسی نوزاد

عکاسی در نور کم

اغلب اوقات من در فضای بسته با لنز 50mm  و f/1.4 در حالت تمام-فریم عکاسی می کنم.(یک لنز 35mm  را روی APS-C یا Cropped sensor امتحان کنید). این به من فضای کافی برای ثبت کردن هرچیزی می خواهم در عکس باشد می دهد ،و همچنین به من این توانایی را می دهد که دهانه ی دیافراگم را تا حد امکان باز کنم تا در صورت نیاز در اتاق های کم نور نیز عکاسی کنم. سایر لنز ها نیز ، بسته به چیزی که سعی در به دست آوردنش دارید ، می توانند به همان خوبی کار کنند ، اما این لنزی است که من متوجه شده ام که بیشترین تطبیق پذیری را برای عکاسی در فضای بسته دارد.

اگر نور طبیعی زیادی ندارید احتمالا نیاز خواهید داشت که ISO  را بالاتر ببرید. من کمی نویز ، یا بافت فیلم را ،به ظاهری که فلاش به عکس نوزاد می دهد ترجیح می دهم، بنابراین این خیلی مرا اذیت نمی کند. در حالت ایده آل شما خواهان عکاسی در روزهایی با نور زیاد و در ساعاتی از روز که نور زیادی به داخل خانه می تابد ، خواهید بود. این موقعیت فقط در ساعات طلایی (درست قبل از غروب آفتاب) وجود ندارد.شما ممکن است بخواهید در اواخر صبح یا اوایل ظهر برای داشتن نور طبیعی بیشتر این کار را انجام دهید.

عکس نوزاد

جهت نور برای ایجاد حس و حال مهم است

هنگامی که شما در حال عکاسی با نور طبیعی پنجره هستید، به جهتی که نور وارد می شود ،همانطوری که به آن هنگام عکاسی در فضای باز توجه دارید، توجه داشته باشید. شما می توانید یک پس زمینه زیبای کدر داشته باشید ، یا یک عکس با یک بخش نورانی چشمگیر ،یا یک عکس تملق آمیز واضح که از روبه رو نوردهی شده است. تصمیم بگیرید چه حس و حالی را دوست دارید در عکس داشته باشید، و همچنین به فضایی که قرار است در آن کار کنید و هرگونه آشفتگی ای که ممکن است در پس زمینه وجود داشته باشد به اندازه کافی توجه کنید.

موقعیت های نوردهی ترکیب شده

گاهی اوقات شما فقط باید با چیزی که دارید کار کنید.اگر شما مجبور به عکاسی با نور بسیار تابان و درخشان شدید ،همچنان می توانید چند عکس معنی دار بگیرید. سعی کنید عکسی که سوژه با دو نوع نور خیره کننده و نور طبیعی پنجره نوردهی شده است، نداشته باشید. این معمولا مشکلات White Balance به وجود می آورد که درست کردن آن نیز کار سختی است ، مگر اینکه شما عکس را به یک عکس سیاه و سفید نوزاد تبدیل کنید.من معمولا نور بالای سر را خاموش می کنم ، مگر این که واقعا بدون آن نور کافی وجود نداشته باشد ، یا در حال عکاسی در موقعیتی باشم که هیچ گونه کنترلی روی اتفاقات در حال رخ دادن نداشته باشم.

آتلیه نوزاد

قرار دادن همه چیز در عکس

گاهی اوقات لازم بوده است که من بسیار خلاق باشم تا هر چیزی که نیاز است را به عکس اضافه کنم. شما همیشه می توانید از یک لنز گسترده تر استفاده کنید ، اما آن می تواند اجسام را از حالت طبیعی خارج کند ، و این چیزی نیست که شما بخواهید. من روی کابینت ها در آشپزخانه ایستاده ام یا روی تخت خواب ها (مراقب پنکه های سقفی باشید – چندین بار هنگامی که توجه نمی کردم بسیار نزدیک بود آسیب ببینم) و خودم را پشت لوازم خانه نگه داشته ام. برای یک عکس خوب هرکاری باید کرد ، درست است؟

بهترین آتلیه عکاسی

در نهایت

توصیه آخر : گاهی اوقات شما ممکن است مطمئن نباشید که دقیقا  کجا بهترین نقطه برای نوردهی مناسبی که می خواهید است. از امتحان کردن نترسید ، و سوژه خود را در اطراف حرکت دهید تا وقتی که از همه چیز راضی باشید. هنگامی که من نوزادی را روی یک تشک دارم ، این کار ساده ای است که تشک را به اطراف بچرخانم تا وقتی که از حالتی که نور روی صورتش می تابد راضی باشم. مثل کاری که در آتلیه نوزاد انجام می دهیم.

از درآوردن دوربین خود در داخل خانه نترسید! با کمی تمرین و آزمایش ، شما راه های بسیاری خواهید یافت تا عکس هایی فوق العاده بدون هرگونه تجهیزات اضافی ایجاد کنید.

عکس نوزاد-آتلیه نوزاد

توسط: Melinda Smith